Vína z dunajovských kopců

Na dohled od Pálavy vystupujících z vod Novomlýnských nádrží

Historie vinařství sahá do období konce druhé světové války, kdy moji prarodiče přišli do Mikulova. Stejně jako většina místních i oni měli svůj menší vinohrad na stráních Svatého kopečku.

Čas strávený ve vinici a sklepě mě natolik ovlivnil, že jsem v roce 1989 začal se studiem vinohradnictví na střední vinařské škole ve Valticích. Ve stejném roce jsem se spolu s rodiči přesídlil do Dolních Dunajovic.

Má vlastní výroba vína začala v roce 1993 na 10 arech pronajatého záhumenkového vinohradu. Potřeba ovlivnit kvalitu hroznů mě přimněla k postupnému nákupu 5 hektarů půdy, na které dnes spolu se ženou hospodaříme s roční produkcí 12 000 lahví vín.

S úctou k přírodě

Ohleduplný přístup k pěstování vinné révy nám příroda oplácí jedinečnou chutí vína. Poloha, mikroklima a půdní podmínky předurčují zaměření produkce na bílá vína. Pro zdejší krajinu je typickou odrůdou dosahující mimořádných kvalit RYZLINK VLAŠSKÝ. Mimo klasických odrůd patří mezi naše speciality známková vína STEPNÍ BĚŽEC a STARÉ PLOTNY z historických vinohradů.

foto

Vína s typickým charakterem

Pro zdůraznění plnosti necháváme část bílých vín zrát několik měsíců v akátových a dubových sudech. Červená vína zrají v sudech dubových a barikových s cílem podpořit charakteristickou chuť dané odrůdy.

 

 

BUDEME VÁM POSÍLAT JEN SAMÉ DOBRÉ ZPRÁVY! Tipy na akce a výhodné nabídky. Chcete?
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu, který není povolen mladistvým. Potvrďte prosím, že Vám již bylo 18 let.